ER-Nİ DOĞAL BAZALT KÜPTAŞ

Fotoğraflar yükleniyor

İlan No 1969
İlan Tarihi 22 Ağustos 2023
Çalışma Şekli Serbest Çalışma (Freelance)
Eğitim Durumu En Az Lise Mezunu
Deneyim En Az 10 Yıl
Firma Adı ER-Nİ DOĞAL GRANİT KÜPTAŞ
Engelliye Uygun Hayır

Er-ni granit küp taş bazalt küp taş ,05385434855
Bazalt Küp Taş Döşemesi, halil usta
Bazalt küp taşların döşenmesi ile ilgili bu taşın yapısı gereği hem küp şeklindedir hem de kolaylıkla kesilerek biçimlendirilir. Dolayısı ile istenildiği ebatta üretimi yapılmaktadır. Taş döşeme firmamız olarak bazalt küp taşlarının döşenmesinin kolay olması için istenilen ebatta sipariş verilerek projeye uygun işler yapılmaktadır. Bazalt küp taşları projeye uygun şekilde desenli veya sade düz döşeme şeklinde tecrübeli ve dikkatli ustalarımız ile kalıcı eserler yapmaya devam etmekteyiz.
Küp taş döşeme işlerinde taş ocağından istenilen ebatta göre temin yoluna gidilmektedir. Kaldırım taşlarının haricinde evlerde, kurumlarda ya da iş yerlerinde de bazalt küp taş basitçe kullanılabilmektedir. Granit küp taş ustaları sayesinde işini iyi yapan bir usta ile bazalt küp taşlarını kısa sürede döşenebilir ve kalıcı görünümler yaratılabilir. Yine ustaların işini iyi bilmesi bazalt küp taşlarının görüntüsünü ve kalıcılığını en iyi şekilde yansıtabilmesi önemlidir. Neden diye soracak olursan taşın kalitesi ve görünümü ne kadar güzel olursa olsun iyi bir küp taş ustasının ustalık tecrübesi olmadığı zaman karşınızda güzel bir görüntü bulamazsınız. Bu nedenle işi yapan ustanın özellikle bazalt taşlarının döşenmesinde tecrübeli biri olmasına önem vermelisiniz.
Bazalt Küp Taş Fiyatları
Doğal taşlardan oluşan Bazalt küp taşının fiyatları piyasa koşullarına göre farklılık göstermektedir. Bu taşların fiyatları daha çok arz talep dengesine göre taş ocaklarından üretildiğinden dolayı fiyatları belirlemektedir. Örneğin yurt dışından talep fazla olduğundan yurt içinde taş miktarında azalama yaşanacağından talep bazen güçleşmektedir. Küp taş döşeme firmamız her koşulda uygun fiyat politikasına bağlı kalmaktadır. Yapılan işçilik metrekare ye göre ton bazında hesaplanmaktadır.

Türkiye’de tecrübeli ustalarımız sayesinde granit küp taş işlerinde tecrübeli ustalarımız mevcuttur. Küp taşlarının işçilik ve anahtar teslim fiyatları hakkında bilgi alınabilir. Yapılan projenin şekline ve işçilik maliyeti de göz önüne alınarak bir fiyatlandırma yapılarak bilgi verilmektedir. Telefon ile de aranması halinde ortalama maliyet hesabı çıkarılarak bir teklif verilebilir.
Küp taşlarının tonaj fiyatları alacağınız küp taşın büyüklüğüne göre fiyatlandırılır. Taşların ebatları genel olarak 4×6, 6×8, 8×10 cm olarak değişmektedir. Küp taş çeşitlerinden istediğinizi seçerek siparişinizi anında oluşturabilirsiniz. Bazalt küp taş ihtiyacınız var ancak konu hakkında bilgi sahibi değilseniz de web sitemiz adresinden gerekli desteği talep edebilirsiniz. Küp taşların boyutları kullanacağınız yere göre doğru bir şekilde seçmelisiniz.

Bazalt Küp Taş Ustası Döşeme

Bazalt küp taşları döşemeniz için bir küp taş ustasına ihtiyaç vardır. Çünkü taşı döşerken taşın döşeneceği alanın dolgu malzemelerinin doğru bir şekilde ayarlanmış olması gerekir. Eğer dolgu malzemeleri ne kadar doğru hazırlanır ve sürülürse bazalt küp taşlarınızın kullanım süresi de o denli artacaktır. Yapılan dolgular hem küp taşlarının yerine doğru bir şekilde oturmasının önüne geçer hem de kısa süre sonra taşların yerinden oynamamasına denen olur. Bazalt küp taşları genelde kaldırım ve yol yapımında kullanılır.

Yanlış döşenen küp taşlar kaza riskini de artırır. Bu nedenle ötürü döşeme işinden iyi anlayan taş ustalarına döşeme yaptırılmalıdır. Küp taşlar taşlar su, elektrik ya da doğal gaz çalışması yapılacağı zaman yerinden sökülebilir ve tekrardan döşenebilir. Küp taşları yolların haricinde evinizin ya da iş yerinizin garaj girişlerinde de bu taşları kullanabilirsiniz.

Kaldırımlarda ve yollarda olduğu gibi kendi özel binalarınızın önünde de zaman zaman taşların yerinden sökülmesi gerekebilir. Bu taşları düzgün bir biçimde yerinden sökülürse ustaları bu taşları yeniden kullanabilir.

Küp taş veya Bazal küp taş için ustalara ihtiyacınız varsa küp taş döşeme ustalarımız ile iletişime geçerek gerekli yardımı alabilirsiniz. Taş döşeme alanında uzmanlaşmış birçok ustamız bulunmaktadır. Önerdiğimiz ustalarımız kısa süre içerisinde döşeme işlemlerinizi tamamlayacaktır.

Bazalt Küp Taş Kullanım Alanları

Renk olarak bazalt küp taş içeriğinde renk olarak bulunan maddenin fazla bulunmasından dolayı koyu siyah renktedir. İçeriğinde manyetit bulunduğu için de bu bazalt taşları manyetik özellik göstermektedir.

küp taş döşeme firmamız olarak doğal bazalt üretiminde güvenilen firmalardan taş tedarik yapılmaktadır. başında gelmektedir. Bazalt küp taşlarının kullanım alanları oldukça geniştir. Kullanıldığı yerler insanların hayatını kolaylaştıran alanlardır. İnşaat amacıyla kullanılan bu taşlar yolların zeminlerine döşenen taşlara desen yapılmasında, beton binalarda, asfalt malzemelerle yapılan kaplamalarda kullanılır.

Üstelik bazalt küp taşların parçaları ile demir yolunda rayların desteklenmesinde de kullanılmaktadır. Ayrıca yer karosu üretiminde, kaplama amaçlı kullanılan levha üretiminde ve binaların kaplanmasında da bazalt küp taşları kullanılır.

Anıtların yapımlarında ve daha birçok sanatsal alanda da bazalt küp taşlara başvurulmaktadır. Bu küp taşları sayesinde gerek sanatsal yapılar gerekse de bina ve yollar uzun süre kullanılabilirliğini yitirmemektedir.

Bazalt Küp Taş Üretimi

Bu taşların üretimi sadece doğal olarak bulunan yani piyasada yapay olarak üretilmeyen taşlardır. Doğada büyük kalıplar halinde parçalanarak çıkarılır. Bu taşların kullanılabilir hale gelmesi devlet tarafından istenilen gerekli izinleri almış olan firmaların işlemleri ile olmaktadır.

Bazalt küp taşı üretimi yapan birçok firma bulunur. Sağlam geçmişi ve kaliteli üretim firmalar ve taş ocakları tercih edilmelidir. Ayrıca bazalt küp taşlarının üretimi gerekli izinleri almış olduğumuz bazalt ocaklarımızda yapılmaktadır.

Bu taşlar volkanik arazilerden çıkan bazalt taşları madenin çıkarıldığı alanda özel makineler daha ufak boyutlara getirilir. 4×6 cm, 6×8 cm, 8×10 cm olarak üretilirler.

Bilinen boyutların haricinde daha büyük ebatlarda parçaları da daha büyük parça ihtiyacı olan müşterilerimiz için ayırıyoruz.

4X6 cm taşlar genellikle villaların veya evlerin önünde bahçe düzenlemelerinde, yolların düzenlenmesinde yada araçların otopark alanlarında kullanılır. Buralarda bu ebatlardaki taşların tercih edilme sebebiyse bu küçük taşların daha şık durmasıdır.

6×8 cm ebatlarındaki bazalt küp taşların ise genelde sitelerde, otopark alanlarında ve sitelerin yol girişlerinde tercih edilir. Bu ebattaki taşların seçilme sebebiyse bu taşların aralıklarının çok az olmasındandır.

8×10 cm ebadındaki bazalt küp taşları ise ağır tonajlı araçların geçtiği yollarda ve meydanlar ile diğer sokak aralarında kullanılmaktadır. Bu büyüklükteki taşların diğer boyutlara göre çok daha dayanıklı olmasıdır.

Bazalt Döşeme Nedir?

Bazalt küp taş döşeme yapılacak olan alanda bazalt kayaçlarının kullanılmasıdır. Bazalt taşın kullanımı direkt bazalt kayacının tek olarak kullanılması ya da bazalt taşın kullanılan döşemeyi güçlendirme amaçlı kullanılması şeklinde olabilir. Burada amaç hem harcanacak olan maliyeti düşürmek hem de dayanıklılığı artırmaktır. Bazalt küp taş döşeme işleri daha çok özellikle yol yapımlarında tercih edilir.

Bunların yanı sıra Arnavut kaldırımı ile eski tip taşların hepsi de bu bazalt taşlardan üretilir. Bazalt Küp taş döşemeleri ayrıca şömine dekorasyonlarında, ev içinde ya da önündeki merdivenlerde de kullanılır. Bazalt taş döşemeleri kamu binalarının ve özel binaların bahçe duvarlarında estetik görünüm verdiğinden sıkça tercih edilen bir yöntemdir.
Bazalt taş döşemeleri taşların istenilen boyutlarda kesilmesiyle yapılır. Bazalt taşlarda aşırı soğuklarda ya da aşırı sıcak havalarda herhangi bir çatlama, kırılma, ufalanma meydana gelmez. Bazalt taş döşemelerinde güneş ışınları sebebiyle solma gibi durumlar ile de karşılaşmazsınız.
Bazalt Parke Taşı
Bazalt Parke taşlarının kayaçları ve kullanım alanı çok geniş olan kayaçlar dır. Kullanım alanlarından biri de parke taşlarıdır. Bazalt parke taşı daha çok Belediyeler kaldırımlarda ve yollarda beton ve asfalt yerine bazalttan üretilen bazalt parke taşlarını kullanırlar. Yaşadığımız alanlarda da görebileceğiniz gibi bu bazalt parke taşları oldukça kolay döşenmekte ve yine uzun yıllar hiçbir şekilde deforme ve kırılma olmadan durmaktadırlar.
Bazalt Kaldırım Taşı
Kaldırımlarda kullanılan bazalt kaldırım taşları bazalt kayaçdan üretilir. Şehir merkezlerinin sokaklarını süsleyen birçok parke taşı bazalt parke taşlarından üretilir. Bazalt kaldırım taşları taşların birbirine kolayca geçmesi için özel olarak üretilmiştir. Özel kesim sayesinde bir bütün bazalt taşlar birbirine geçerek takılır.
Bazalt Kaldırım Taşları
Plak Bazalt Taşı
Fırçalı Bazalt Taşı
Cilalı Bazalt Taşı
plak bazalt taşı
cilalı bazalt taşı
fırçalı bazalt taşı
Özellikle taşlar birbirine takılırken kolay bir şekilde birbirine geçeceği için taş ustalarının işini de kolaylaştırmaktadır. Bazalt kaldırım taşlarının faydası ise döşendikleri yerde herhangi bir eğim olsa bile birbirine geçme olayı sayesinde taşlar sağlam ve dayanıklı olabilmesidir.
Bazalt kaldırım taşı altına döşenen yıkanmış taş tozu yada kumun üzerine döşenir. Bu taşların alt zemin kısmı iyi döşenmesi iyi olduğu zamanlar taşlarda oynama meydana gelmeyecek ve üzerinden geçen ağırlık ne kadar olursa olsun taşlarda aşınma veya bozulma olmayacaktır.
Taş döşeme firması olarak taşların döşenmesinden sonra kompaktör yardımı ile gerekli sıkıştırmalara yapılır ve tesliminden önce denetim yapmakta ve kırık ya da bozuk taşları temizlemektedir. Taş döşemelerinde tecrübeli ustalarımız sayesinde işlemlerinizin kısa sürede bitmesi için ve özellikle zamanında bitmesi için gerekli çabayı göstermektedirler.
Bazalt Zar Taşı
Bazalt zar taşının diğer adı da bilinen bazalt küp taşıdır. Ayrıca bir diğer adı da bazalt parke taşıdır. Bazalt zar taşı bazalt kayaçlarından üretilen ve parke taşları yerine kullanılan taşlardır. Bu taşlar parke taşlarına göre daha kalındır. Bu taşların dayanıklılığı sebebiyle parke taşlarında sıklıkla karşılaştığımız kırılma ya da ufalanmaları bu taşlarda görmeyiz.
Zar taşı olarak adlandırılan bazalt küp taşlarının yağmur suyu geçirme özelliği ve asit yada benzin gibi aşındırıcı maddelerden etkilenmeme, buzlanmaya yol açmama gibi sebeplerle özellikle gelişmiş ülkelerde çok fazla kullanılır. Taş ile kimyasal ürünlerden ne de güneş ışınlarından etkilenir.
Taş döşeme firma çalışanları ve ekibi olarak işimizi düzgün ve belli bir tecrübeyle sağlam yapmaktayız.
Doğal Siyah Bazalt Küp Taşı
Doğal Siyah Bazalt küp taşı doğal yapılarıyla siyah bir görünüme sahiptir. Bu doğal siyah yapıdan ileri geldiği için de kullanıldıkça herhangi bir şekilde deforme olmaz. Siyah Doğal Bazalt küp taşı neredeyse 25- 30 yıla kadar kullansanız, taşlar doğal siyahlığını koruyacaktır. Tabi yapılan iyi bir işçilikle de bir o kadar önemlidir. Dolayısıyla sebeple de bu taşlar sıklıkla tercih edilir.
Boya içeriyi olan taşlar dış etkenlere bağlı olarak kısa zamanda renk kaybına uğrarlar. Bu Bazalt küp taşları siyahlık üzerindeki sürtünme ya da güneş ışınlarından etkilenerek kaybetmezler. Bazalt küp taşlar bir kez döşendiğinde çok büyük darbeler nedeniyle kırılmalar haricinde bir daha değiştirmenize gerek kalmaz. Granit küp taşlar gibi taşlar da oldukça dayanıklıdır.
Fakat granit küp taş gibi kayaçları bazalttan ayıran bazı özellikler vardır. Granit, bazalt taşa göre pahalıdır. Bu da granitin kaldırımlarda kullanılmasını engeller.
Bütün bunların dışında bazalt taşın doğal siyah rengi diğer taşlarda yoktur. Bu özellikler bazalt taşın kullanım alanını artırmaktadır. Üstelik bazalt maddesinin doğada bulunabilirliği de fazla olduğundan ücreti de çok daha ucuzdur.
Renksiz görünümlü olsa da bazalt taşlarının verdiği görünüm oldukça güzeldir denilebilir. Bu doğal taşlar içinde bulunulan mevsim fark etmeksizin her mevsim döşenir. Bu taş kaplamalar hiçbir şekilde dış etkenlerden etkilenmemektedir. Asfalt ya da beton kaplamalar sadece kuru zamanlarda hatta sıcak hava gerektiren zamanlarda yapılabilir. Üstelik asfaltlarda kış aylarında sık sık don yaşanmakta, bu da trafik kazalarına sebebiyet vermektedir.
Renk olarak siyah doğal taşlarda ise don ya da buzlanma yaşanmamaktadır. Bu taşları döşediğiniz zaman döşemenin bitmesinin hemen ardından yol trafik için yeniden açılabilmektedir. Beton yollardaysa bunun yapılabilmesi için saatlerin geçmesi gerekir. Yani siyah doğal bazalt taşlar sayesinde zamandan da tasarruf edilebilir.
Bazalt Doğal Parke Küp Taşı
Doğal parke Küp taşları asfalt kaplamalara bakıldığında çok ucuza mal edilmekte, ayrıca onarım gibi ek masraflara da gerek duymamaktadır. Genellikle gelişmesini tamamlamamış olan ülkelerin ekonomilerinde asfalt kaplamalar büyük bir yük olduğundan şehir içlerinde bazalt parke taşları tercih edilmelidir.
Daha çok ülkemizde yapılan yolların altına bakıldığında görüldüğü üzere Roma İmparatorluğundaki yollar yıllar boyunca bariz değişiklik olmadan kullanılmıştır. Bu yollarda bazalt küp taş kullanılmıştır. Roma İmparatorluğunun eskiden sahip olduğu şehirlerde hala bu bazalt küp taşlarından yapılmış olan sokaklarda neredeyse herhangi bir bozulma yaşanmamıştır.
Hem Roma İmparatoruluğu dönemlerinde bazalt küp taşları kullanılarak yapılmış olan tarihi yapıların önlerinden tutunda köprülere varana kadar hala kullanılmaktadır. Bazalt küp taşların derinliği normalde kullanılan parke taşlarının derinliğinden daha fazladır. Doğal Bazalt parke taşlarıysa kalın bir yapıya sahip olduğu için hiçbir kuvvetle kırılmazlar.
Hava şartlarına göre yağdığında taşların tabanına atılan kum ya da toprakta kaymalar meydana gelir. Bu kaymalar oluştuğunda da taşlarda kırılmalar meydana gelebilmektedirler. Bazalt taşlarda ise bu kırılmalar yaşanmaz.
Demek ki bu taşlar suyu geçirebilme özelliği taşırlar. Bunlara benzer özellik sayesinde yağmur suları taşların arasında akar ve toprağa gayet orantılı olarak dağılırlar. Bazalt doğal taşlar daha çok Avrupa ülkelerinde araçların şehir içlerinde çok fazla hız yapmalarını önlemek amacıyla da döşenmektedir. Üstelik bu taşlar döşendiğinde ayrı’yeten bir su kanalına gerek duyulmamaktadır.
Ayrıca fazla para harcanmasının önüne geçer. Bazalt taşların asfaltlar su geçirmediğinden biriken sular çamurla kanalizasyona ulaşmakta, bu çamurlar da boruları tıkamaktadır. Doğal bazalt taşlarda böyle bir durum söz konusu değildir. Bazalt taşlar, taş ustaları tarafından kolayca yerinden çıkarılıp tekrar yerine takılabilir. Kanalizasyon için kazı yapıldığından yeniden taş alımı yapılarak ek külfete girilmesinin önüne geçer
İsim Halil usta
Arnavut Kaldırımı Döşeme
Bazalt Küp Taşı
Doğal taş
Granit Bordür Taş
Granit Küp Taş
Granit Küp Taşı
Granit Taş İşçiliği
Kaldırım Parke Taşı
Küp Taş Döşeme
Küp Taş Döşeme Ustalığı
İstanbul Granit Küp Taş Ustası
Niğde Granit Küp Taş
Ankara Granit küp taş
Konya Granit Küp Taş Ustası
Adana Küp Taş Ustası
Eskişehir Granit Küp Taş Ustası
Kayseri Bazalt Küp Taş Ustası
Ankara Bazalt Taş Ustası
İzmir Küp Taş Ustası
Er-ni granit küp taş
Ankara Küp Taş Ustası
Er-ni granit küp taş
Arnavut kaldırım taşı döşeme
Türkiye de Bulunan Doğal Taş Ocakları
Sivaslı Küp Taş Ustaları
Sivas Granit Küp Taş Ustası
GRANİT TAŞ DÖŞEME
Bazalt Küp Taş
Küp Taş Ustası
Bazalt Taşı
BAHÇE TAŞ DÖŞEME
Küp Taş
Doğal Taş Ticareti
Doğal Küp Taş
Doğal Taşların Tarihçesi ve Oluşumu
Traverten taşı hakkında neler biliyoruz ?
Granit Taşları
Kategoriler
Bazalt Küp Taşı
Doğal taş
Granit Bordür Taş
Granit Küp Taş
Granit Küp Taşı
Granit Taş İşçiliği
Küp Taş Döşeme
Küp Taş Döşeme Ustalığı
Arnavut Kaldırımı Döşeme
Kaldırım Parke Taşı
İstanbul Granit Küp Taş Ustası
Niğde Granit Küp Taş
Ankara Granit küp taş
Konya Granit Küp Taş Ustası
Adana Küp Taş Ustası
Eskişehir Granit Küp Taş Ustası
Kayseri Bazalt Küp Taş Ustası
Kurumsal Hizmetlerimiz
Hakkımızda
Granit Küp Taş Döşeme
Granit Bordür Taşı Döşeme
Granit Taş Bahçe Duvarı
WhatsApp,05385434855
Bazalt Taşlar

İçerisinde demir, sülfat, magneziyum ve olivin bulunan volkanik kökenli bir taş olan Bazalt Taş yoğun, sert ve dayanıklı yapıya sahiptir. Kırıldığında homojen yapısını korumaya devam eder dağılmaz. Uzun ömürlü ve dekoratif yönden de gün geçtikçe yıldızı parlayan taşlardandır. En çok Ankara, İzmir, Kayseri, Gaziantep, Kars, Diyarbakır’da üretimi yapılmaktadır.
Siyah rengi suya olan dayanıklılığı yol döşemelerinde, cephe kaplamalarında, oluk ve bordür olarak kullanımında avantaj sağlayan özellikleri arasındadır . Dekoratif olarak da sıkça tercih edilen bazalt taş tamburlu ve doğal kırım teknikleri ile işlenerek mimari projelerde çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.
Yapı mimariside ve peyzaj mimarisinde siyah ve füme renk Bazalt Taşların en çok tercih edilen çeşitleri küp taş, parke taş, karo döşeme taş, çakıl bazaltlardır.,Er-ni doğal kırma granit küp taş bazalt küp taş,6x10x10cm, 6x15x30cm, 8x10x10cm, 8x10x20cm, 8x15x30cm, 10x10x10cm, 10x10x20cm, 10x15x30cm,BAZALT
Ham Bazalt, Kumlamalı Bazalt, Patinatolu Bazalt, Patlatma Bazalt, Tamburlu Bazalt.
Adana,Adıyaman,Afyon,Ağrı,Aksaray,Amasya,,,Ankara,Antalya,Ardahan,Artvin,Aydın,Balıkesir,,Bartın,Batman,Bayburt,Bilecik,Bingöl,Bitlis,BoluBurdur,Bursa,Çanakkale,Çankırı,Çorum,Denizli,Diyarbakır,Düzce,Edirne,Elazığ,Erzincan,,,,,,,,,,,,,,,,Erzurum,Eskişehir,Gaziantep,Giresun,,,,, Gümüşhane,Hakkari,Hatay,Iğdır,Isparta,İstanbulİzmir,Kahramanmaraş,Karabük,Karaman,Kars
Kastamonu,Kayseri,Kırıkkale,Kırklareli,Kırşehir
Kilis,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,
Mardin,Mersin,Muğla,Muş,Nevşehir,Niğde,OrduOsmaniye,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,
Sivas,Şanlıurfa,Şırnak,Tekirdağ,Tokat,Trabzon
Tunceli,Uşak,Van,Yalova,Yozgat,Zonguldak
Er-ni doğal kırma granit küp taş bazalt küp taş kilitparke begonit küp taş bazalt küp taş andazit bazalt, doğal bazalt,karo, istinat duvarı düşeme ekibi Halil usta, Ergani Diyarbakır,

Yorumlar
263 kez görüntülendi.

Er-ni granit küp taş bazalt küp taş begonit küptaş

Üyelik tarihi: 20 Şubat 2022

Üyenin tüm ilanlarını görüntüle
Cep538 543 48 55
İş538 543 48 55
Ev538 543 48 55
WhatsApp538 543 48 55
İlan sahibi: Er-ni granit küp taş bazalt küp taş begonit küptaş
Ara WhatsApp

Satıcıyla telefonla ya da yüz yüze iletişim kurup, alacağınız ürünü görüp kontrol etmeden kapora ödemesi yapmayın, karşı tarafa para göndermeyin.